FOTOSELLİ KAPI ANKARA

Fotoselli kapı Ankara; bu sistemleri fotosel algılayıcıları ile hareket algılama ve çalışma prensibine dayanan özel sistemleridir. Fotoselli kapı sistemleri hareketi algıladıktan sonra kontrol kartı sayesinde hareket emri gönderen ve motorun dönüşü ile kayışın ileri geri hareket etmesi sonucu kapı açılma ve kapanma işlemlerini uygulamaktadır. Otomatik kapı sistemleri mağaza, daire, avm, devlet daireleri, hızlı giriş ve çıkışın olması gereken, sıklıkla kapı geçişi olan mekanlarda kullanılmaktadır. 

Kontrol sistemleri içerisinde hareket algılama, parmak izi, kontrol butonu gibi çalışma şekillerine sahip olan bu kapılar, geçiş izni tek yön, geçiş izni çift yön veya geçiş izni olmaksızın çalışabilmektedir. Tek yön geçiş sistemleri sıklıkla parmak izi, kontrol kartı ve botun sistemlerine dayalıdır. Özellikle hastane karantina bölgeleri, yoğun bakım üniteleri vb yerlerde kullanılmaktadır. Geçiş izni olan kişiler geçebilirken geçiş izni olmayanlar kapı dışarısında kalacaklardır.

Fotoselli kapı sistemleri kasa içerisinde tekerlek sistemi, avare karşılık, durdurma sistemi ve kablo bağlantı tutacak sistemi ile çalışmaktadır. Şase üzerinde ise konum anahtarı denilen ve kapının çalışma prensiplerini belirleyen ve ayarlayan dijital kumanda sistemi mevcuttur. Konum anaharı ile kapı açık, kapalı, kışlık, kilitli, tek yönlü açılır, giriş ve çıkış olarak ayarlanabilmektedir. 
Fotoselli kapı üzerindeki fotosel algılayıcı ile algılama mesafesi ayarlanmaktadır. Fotoselli kapıların çalışma şeklini istenilen yönde algılamaya yönelik radarı çevirmek suretiyle istenilen açıda kapı ayarlanabilir. 

Çift yön geçiş uygulamasında ise kontolü hareket algılayıcı sensörler üstlenmektedir. İki yönden de gelen hareket algılanarak kontrol kartı tarafından yorumlanmaktadır. Hareket sonrası kapı açılmakta ve hareket sona erdikten belirli bir süre sonra ise kapanmaktadır. Geçiş izni olmaksızın kullanılan kapılar her şartta kapalı kalmaktadır.